![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 2575342
*
nr 257 5342
Tekanna
Koka, Rörstrand + kärl keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 augusti 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/8 15:21:15
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik koka kärl keramik rörstrand skandinavien sverige tekanna
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:27
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18
*
Tekanna
nr 257 5342
Tekanna
Koka, Rörstrand + kärl keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 augusti 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/8 15:21:15 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik koka kärl keramik rörstrand skandinavien sverige tekanna
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:27 -
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18